30 tõhusat näpunäidet, mis võtavad aega vaid 10 minutit, 2 osa

Tervis- eesmärk olla terve pealaest varbaotsani.

7. Pese hambaid ennem hommikusööki. Kui sööd hommikuti puuvilju või jood mahla, siis puhasta hambad ennem sööki. Muidu on põhjust oodata 1 tund ja alles siis saad hambaid pesta. Hambapesu ajal harja ka keel puhtaks.

Miks: Puuvilju süües “ligunevad” hambad happelises süljekeskkonnas, mille tagajärjel on nende harjamine sel hetkel pigem hambaid kahjustav kui kasutoov. Võid loputada suud piimaga, mis neutraliseerib puuviljahappe mõju. Keele peal on palju baktereid, millest ei ole meile mingit kasu. Peale keele puhastamist püsib bakterite hulk keelel väiksemana kolme päeva jooksul.

8. Töölaud , mille kõrgust on võimalik reguleerida on väga hea, sest kasulik on tööd tehes aeg -ajalt püsti seista.

Miks: See tugevdab seljalihaseid ja kulutab rohkem energiat. Kui istumise asemel seista näiteks 3 tundi, kulutad ca 600 kcal rohkem.

9. Hoolitse oma jalgade eest. Kontrolli, et jalgadel ei oleks sissekasvanud küüsi, rakke, kõvastusi ja muid vigasid. Tee jalad korda kui neid vigu leidub.

Miks: Kui sa ei saa korda väikseid vigu, mis põhjustavad valu, siis alateadlikult üritab keha asendit muutes vältida valu. Vale kehaasend  seismisel või kõndimisel aga võib põhjustada põlve-, selja-, turja-, kaela- ja peavalu.

10. Söö aeglaselt. Söö rahulikult, toetu seljatoele ja näri rahulikult läbi iga suutäis. Tee väike paus ennem järgmist suutäit. Naudi igat suutäit.

Miks: Toit maitseb paremini, seedimine on kergem, tekib kiiremini täiskõhu tunne.

11. Üllata oma aju. Tee aeg-ajalt midagi sellist, mida sul ei ole kombeks teha.

Miks: Väljakutse ajule paneb aju tõhusamalt tööle, mis omakorda muudab aju tugevamaks.

12. Keera heli vaiksemaks. Kui treenid kõrvaklapid peas, siis vähenda helitugevust vähemalt 60 protsendini. Niiviisi suudavad meie kõrvad kahjustumata taluda muusikat ühe tunni võrra.

Miks: Kui kuulad muusikat täie võimsusega võivad kõrvad kahjustuda juba viie minutiga.

13. Ära hoia häda kinni. Käi WC-s siis kui on vajadus. Pole mõtet oodata sobivamat hetke.

Miks: Kui kannatad pissihäda liiga tihti, võib tekkida põiepõletik, sest et baktereid ei loputata välja. Aja möödudes muutuvad ka lihased nii nõrgaks, et pissihäda tunnet ei tulegi ja bakterid muudkui kogunevad kuna neid ei loputata minema. Sama asi on “suurema” häda korral. Kui sa ei reageeri WC vajadusele, siis keha ei anna varsti enam märku kui on vaja hädale minna. Nii tekivad kõhuvalud ja kõhukinnisus.

Allikas: ajakiri Kuntoplus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga