30 tõhusat näpunäidet, mis võtavad aega vaid 10 minutit, 4 osa

Keha ja vaim. Jäta hüvasti stressiga.

22. Hinga rahulikult. Järgmine kord kui tunned ennast stressis olevat, proovi seda: istu maha, hinga aeglaselt nina kaudu sisse nii, et kõht (mitte rind) kerkib. Hinga suu kaudu välja.

Miks: Sügav aeglane hingamine rahustab ja lõdvestab.

23. Ole iga päev tänulik. Kirjuta iga päev üles vähemalt 3 asja mille üle sa oled tänulik. Võid ka vaid mõtelda nendest ja panna need ilusad mõtted endale kõrva taha.

Miks: Inimsesed kellel on tänulik ellu suhtumine, on uurimuste põhjal positiivsemad, neil on kergem tunda rõõmu elu poolt pakutavatest headest kogemustest ja neil on ka teistest parem imuunsüsteem.

24. Mine loodusesse. Jaluta metsas, mererannas või lähedal asuvas pargis.

Miks: Rohelus ja loodus vähendavad stressihormoonide hulka kehas. Paljudes uuringutes on märgatud, et inimesed kes veedavad palju aega looduses, elavad pikema elu.

25. Pane vannivette lavendliõli. Lavendel on looduslik abivahend kui sa tahad rahuneda. Pane õhtul vannivette paar tilka lavendliõli. Või siis tilguta seda sinu padja alla.

Miks: Lavendel rahustab ja pikk soe vanniskäik teeb head nii meelele kui ka kehale. Kui ajastad vanniskäigu poolteist tundi ennem magamaminekut, siis sinu kehatemperatuur langeb sobivalt ning see aitab kaasa uinumisele.

26. Anna ajule võimalus pidada pausi. Peatu aeg-ajalt 10 minutiks, et vaadelda lindude lendu taevas või puulehtede liikumist või lumehelveste tasast liuglemist.

Miks: See on eriline meditatsiooni viis – kinnitada tähelepanu ei millelegi. See annab ajule ihaldatud puhkuse.

27. Kallista sinule kalleid inimesi. Kallistatavaid inimesi ei pea ilmtingimata armastama, aga suurem mõju on, kui kallistad inimesi keda sa tunned hästi.

Miks: Puudutus lisab armastuse hormooni oksitosiini hulka kehas, see vähendab stressihormoone ja alandab vererõhku. Teiste sõnadega: sina ja see keda sa kallistad muutute rõõmsateks ja lõõgastute. Oksitosiin parandab ka teie suhteid elukaaslasega nii, et tunnete rohkem ühtekuuluvustunnet. Suhe, milles oksitosiini jätkub palju, kestab kauem.

28. Otsi põhjust palju naerda. Naera palju ja kui põhjust naerda hetkel pole, siis otsi neid! Vaata naljakaid videoid youtubest ja muudelt netilehtedelt. Või loe katkend naljakast raamatust või vaata telekast komöödiat.

Miks: Naerust saad energiat. See tõstab ka valulävet, parandab mälu ja pikendab eluiga.

29. Mediteeri iga päev. Leia selleks aega kasvõi ainult 10 minutit. Sule silmad, hinga sügavalt ja koonda tähelepanu hingamisele või sõnale/lausele mida võid korrata endamisi. Kui keskendumine on raske, jätka kindlameelselt. Aja möödudes keskendumisoskus paraneb.

Miksi: Mediteerimine aitab lõdvestuda.

30. Pane ekraanid kinni. Kui sul on õhtuti raske rahuneda, siis ära vaata action -filme või õudusfilme. Pane arvuti, telekas, mobiiltelefon ja kõik muud võimalikud ekraanid kinni 1-2 tundi ennem uinumist.

Miks: Vägivaldsed filmid äratavad sinus soovi põgeneda ja sinu organism on häireolukorras, see segab magama jäämist. Eredat valgust kiirgavad ekraanid jällegi panevad sisemise kella uskuma, et on veel päev ja sa peaksidki olema ärkvel.

Allikas: ajakiri Kuntoplus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga